کورتادو چیست و چگونه آماده می شود ؟

قهوه کورتادو اخیراً محبوبیت خود را پیدا کرده است. اکنون شروع به نمایش در منوهای قهوه “ویژه” در سراسر جهان کرده است. بنابراین کورتادو چیست؟

من در مورد این نوشیدنی قهوه منحصر به فرد تحقیقاتی انجام دادم و راهنمایی را تهیه کردم که برای مبتدیان و هر کس دیگری که علاقه مند است اطلاعات بیشتری درباره آنچه که یک کورتادو دارد و اطلاعاتی در مورد چگونگی ساخت آن وجود دارد مناسب است.

در نظر گرفتن بهترین دستور تهیه کورتادو و تجهیزات قهوه مورد نیاز ، کنجکاوی زیادی وجود دارد. ما می خواهیم تمام پاسخ های مورد نیاز خود را در این صفحه به شما ارائه دهیم!

کورتادو چیست ؟

کورتادو نوشیدنی قهوه است که ترکیبی یکنواخت از اسپرسو و شیر بخارپز است. از کلمه اسپانیایی “قشر” گرفته شده است که به معنی بریدن است.

قبل از اینکه به پیچیدگی های تاریخ کورتادو بپردازیم ، و شاید مهمتر از آن ، اینکه چگونه می توانید خودتان را بسازید ، می خواهیم یک مرور مختصر در مورد آنچه که کورتادو دارد ارائه دهیم.

قهوه کورتادو در کشور باسک اسپانیا سرچشمه گرفته است ، اگرچه در سراسر جهان رواج یافته است و اکنون با سبک های مختلفی در دسترس است. با این حال در پایه و منشأ آن قهوه به نسبت 1 به 1 اسپرسو به شیر تولید می شود.

کورتادو برای دوستداران قهوه مناسب است اما می خواهد کمی از اسیدیته و تلخی نوشیدنی آن کاسته شود. شیر بخارپز به تعادل طعم کمک می کند ، ضمن اینکه اطمینان حاصل کنید که نوشیدنی مانند بسیاری از گزینه های ایتالیایی که می توانید در فهرست محلی کافی شاپ خود پیدا کنید ، خیلی شیر نیست.

برخلاف بسیاری از نوشیدنی های قهوه معروف ، کورتادو در ایتالیا نشات نمی گرفت. درعوض این کشور به کشور باسک در اسپانیا می آید. ما کاملاً مطمئن نیستیم که دقیقاً از زمان دقیق شروع سرو کورتادو در اسپانیا استفاده کنیم ، اما می دانیم که سرانجام قهوه در سراسر پرتغال پخش می شود. سپس از طریق الیاس اسپانیایی در کوبا به پایان رسید.

درست در دهه 1960 بود که این نوشیدنی در ایالات متحده ظاهر شد. توسط مهاجران کوبایی آورده شده است. کورتادو احتمالاً یکی از رایج ترین نوشیدنی های قهوه در هاوانای کوچک ، میامی است. با وجود این ، اخیراً در سایر مناطق ایالات متحده نیز محبوبیت زیادی پیدا کرده است که بسیاری از کافه ها از جمله آن در فهرست ویژه نوشیدنی های خود هستند.

بنابراین در مورد منشا نام چیست؟ خوب ، همه اینها ریشه در زبان اسپانیایی دارد. فعل “ربع” به معنی رقیق شدن است. اگر دستور زبان اسپانیایی خود را می دانید ، می توانید بدانید که اگر آزمون گذشته را گذرانید ، می تواند به “کورتادو” تبدیل شود. این بدان معنی است که نوشیدنی به نام فرایند نامیده می شود ، به عنوان مثال قهوه را با کمی شیر رقیق می کند.

طرز تهیه کورتادو

قهوه کورتادو

شایان ذکر است که چندین سبک مختلف کورتادو وجود دارد. با این حال ، اکثریت قریب به اتفاق این موارد با این واقعیت کنار گذاشته می شوند که یک اسپرسو شلیک شده با یک ماده شیر بسیار اضافی است.

مواد لازم

دستگاه اسپرسو ساز
شیر بخارپز
یک فنجان سرامیکی کوچک
دستورالعمل های مرحله به مرحله پخت و پز

20 گرم قهوه ریز را درون پنجره چوبی آغشته و خرد کنید.

با فشار سبک ، قهوه را در درب مقدس “فشار دهید” و مطمئن شوید که قهوه به طور مساوی توزیع شده است

فیلتر صافی موجود در دستگاه اسپرسو را ثابت کرده و 2 عکس اسپرسو (دو برابر) استخراج کنید.

با استفاده از چوب بخار در دستگاه اسپرسو ، شیر مورد نظر خود را بخار کنید. محبوب ترین انتخاب کامل است ، اما هر آنچه را ترجیح می دهید. مثلا؛ اگر می خواهید نوشیدنی شما نسبت به سبک اسپانیایی و پرتغالی کمی به سبک کوبا نزدیک شود ، ممکن است بخواهید از شیر تغلیظ شده استفاده کنید. با این حال ، من پیشنهاد می کنم که ابتدا کورتادو را به روش “سنتی” تبدیل کنید. به این ترتیب شما می توانید طعم آنچه را که هست بودن را بچشید.

بعد از تبخیر شیر ، آن را با اکسپرس درون یک فنجان بریزید و حتماً نسبت 1 به 1 را حفظ کنید.

طرز نوشیدن کورتادو

کورتادو یک نوشیدنی کوچک است ، بنابراین شما یک فنجان عظیم برای آن نمی خواهید. یک لیوان کوچک برای کرتادو فوق العاده است. با تهیه عکس های اسپرسو برای لیوان خود شروع کنید. شما باید حداکثر از دو استفاده کنید. ما هرگز بیش از استفاده از 2 عکس اسپرسو به طور همزمان توصیه نمی کنیم.

از نظر طعم بسیار قوی هستند و حاوی مقدار زیادی کافئین هستند. بیش از دو مورد می توانند برخی از مشکلات را ایجاد کنند. حالا شیر خود را اضافه کنید. از آنجایی که کل نوشیدنی کرتادو بر اساس نسبت 1: 1 با قهوه بنا شده است ، باید همان مقدار شیر را که از اسپرسو استفاده کرده اید استفاده کنید.

نیازی به اندازه گیری دقیق نیست ، فقط سعی کنید تا حد ممکن نزدیک شوید. نیازی به جابجایی چیزی نیست. قشر شما اکنون کاملاً آماده شده است! از نوشیدنی خود لذت ببرید.

بهترین قهوه برای استفاده در کورتادو

البته مطمئن شوید که از بالاترین کیفیت قهوه ای که می توانید تهیه کنید استفاده کرده و لوبیا را خودتان خرد کنید (بسیار نازک). قهوه ای که انتخاب می کنید ترجیح بسیار شخصی خواهد بود. با این حال ، مانند بیشتر نوشیدنی های مبتنی بر اسپرسو ، شما می خواهید از استفاده قهوه ضخیم تر ، مانند قهوه از برزیل اطمینان حاصل کنید.

به دنبال چیزی نباشید که کاملاً بسته بندی شده با طعم های پیچیده باشد. نوشیدنی خیلی خوب کار نخواهد کرد. شما هنوز هم می خواهید آن را از قهوه در نوشیدنی. اگر از قهوه ای با طعم ظریف ، مثلاً قهوه اتیوپی استفاده می کنید ، به چیزی که شیر را بهتر از هر چیز دیگری تبدیل می شود ، پایان می دهید. این چیزی نیست که کورتادو در مورد آن است.

تنوع کورتادو

دستورالعمل فوق به “قشر اساسی” تبدیل می شود. با این حال ، تغییرات زیادی وجود دارد که می توانید کمی طعم آن را فشرده کنید. مثلا؛ برخی افراد نوع شیر مورد استفاده خود را تغییر می دهند.

این می تواند به طرز چشمگیری روی طعم تأثیر بگذارد ، به خصوص که شیر ماده اصلی نوشیدنی است. بر خلاف سایر کافه ها ، شیر قصد ندارد کمانچه دوم را برای قهوه بازی کند. آنها با هم در آن هستند.

برخی افراد ممکن است از اضافه کردن یک قطره یا دو عسل به مخلوط (یا نوع دیگری شیرین کننده) نیز لذت ببرند. این ، دوباره ، به طرز چشمگیری می تواند طعم قشر شما را تغییر دهد.

اگر می خواهید با نوشیدنی خود به پرتغالی بیشتری برسید ، حتی می توانید از شیر دیگری نیز استفاده کنید. نسبت به درخششی که قبلاً به آن اشاره کردیم ، یک قهوه به شیر به سه قسمت بخار شده است. این یک کورتادوی واقعی نیست ، اما برخی از مردم از آن لذت می برند در صورتی که دلیل اصلی مصرف کورتادو در وهله اول این است که اسیدیته قهوه را دوست ندارند.

اما توصیه می کنم آن را به روش معمول امتحان کنید. اگر آن را به درستی تهیه کنید ، نوشیدنی دلپذیر است.